KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14776264
nr 1477 6264
Eva Cederström
(1909-1995), Finland
Oljemålning, Byggnader. Signerad, daterad 1942. Olja på pannå, 43x54 cm, yttermått inklusive ram: 56x66 cm
Eva Cederström, finländsk bildkonstnär född i Tammerfors 1909, död 1995.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 4 juli 2022
kl 19:13:55
4/7 17:44:53
Eva Cederström
Läs mer om Eva Cederström